Plakat Dom Kultury w Strzelnie

Wielkimi krokami zbliżamy się do Festiwalu Czekolady w Strzelnie! Mamy nadzieję, że jesteście równie podekscytowani jak my. Jeśli nie – uchylamy rąbek tajemnicy 🙂

Na zakończenie wakacji, 27, 28 i 29 sierpnia na strzeleńskim Rynku Miejskim odbędzie się najsłodsza impreza tego lata, Rynek zamieni się w centrum czekolady! Zarówno miłośnicy zwykłej czekolady jak i bardziej wysublimowanych wyrobów czekoladowych będą mogli znaleźć coś dla siebie. Na miłośników słodyczy czekać będą stoiska niesamowitych, oryginalnych i tych tradycyjnych smaków, kształtów i kolorów.

Aby jednak uniknąć przejedzenia (co w przypadku czekolady jest chyba niemożliwe :D) zadbaliśmy również o artystyczną część wydarzenia. Wraz z agencją WeForm przygotowaliśmy program, dzięki któremu m.in. będzie można dowiedzieć się więcej o sztuce wytwarzania czekolady! Do festiwalowej codzienności należeć będą dziecięce warsztaty cukiernicze oraz otwarte dla szerokiej publiczności pokazy cukierniczych mistrzów.

Tabliczki czekolady i słodycze trafią do honorowych dawców krwi, biorących udział w akcji społecznej “Oddaj krew za torbę słodyczy”, w którą od lat angażują się znane marki produkujące słodycze: BaronChocoCups, Wawel, TAGO, Super Krówka, Cocoa, PSZCZÓŁKA FABRYKA CUKIERKÓW Sp. z o.o.

Jeśli jednak bardziej zależy Wam na zwykłym spędzeniu czasu w miłej, rodzinnej atmosferze to z pewnością nie będziecie zawiedzeni! Podczas trzech dni imprezy wystąpi wielu artystów. Wśród nich będą znani naszemu miastu muzycy z gdyńskiego Teatru Muzycznego HALS. O odpowiednią atmosferę zadbają również artyści działający przy naszym Domu Kultury.

Jeśli jednak jesteście głodni wrażeń – przygotujcie się na pokaz ogniowy w wykonaniu Flow Visual Shows oraz inne występy doświadczonych kuglarzy i animatorów!

W sprawie stoisk wystawienniczych, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 730 210 619 lub wspolpraca@weform.com.pl.

Impreza będzie ogólnodostępna dla każdego!

Informacja prasowa

Dom Kultury w Strzelnie

Ciekawostka:

Spożycie czekolady na świecie według fabryki i pijalni czekolady w Korczynie – Bieszczady. Fot. Damian Rybak.

Prawdopodobnie, według różnych źródeł, statystyczny Polak lubi czekoladę – w ciągu roku konsumuje ok. 6 kg produktów czekoladowych i ponad 1,5 kg czekolad w tabliczkach, wyprzedzamy tym samym Francję (4,2 kg), Stany Zjednoczone (4,4 kg), Holandię (4,7 kg) czy Rosję (4,8 kg). Daleko nam jednak do mistrzów czekoladowej konsumpcji, czyli Szwajcarów, którzy średnio zjadają prawie 9 kg czekoladowych słodyczy. Na powyższej tabeli w zestawieniu zabrakło jednak Polaków. Uważam, że na Kujawach jest wielu łasuchów tego smakołyku i na koniec sierpnia w Strzelnie te statystyki zostaną poprawione, przynajmniej wskoczymy na pudło!!!

Damian Rybak

Szczegółowy program – Festiwal Czekolady i Dożynki diecezjalno-gminno-parafialne w Strzelnie: 27 – 29 sierpień 2021 r.