Instytut Prymasa Józefa Glempa zaprasza na spotkanie autorskie z Joanną Podsadecką, dziennikarką, redaktorką, pisarką pt. „Sztuka czułości ks. Jana Kaczkowskiego”. Wydarzenie odbędzie się 5 września br. (niedziela) o godz. 16:00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa – pl. Klasztorny 2 w Inowrocławiu.
Spotkanie autorskie ma na celu przypomnieć i przybliżyć postać zmarłego w 2016 roku Kapłana, który stał się dla wielu inspiracją oraz wiarygodnym świadkiem Ewangelii. Ksiądz Jan Kaczkowski mimo zmagania się z ciężką chorobą nowotworową nie zaprzestał misji duszpasterskiej, a jeszcze bardziej ją zintensyfikował. Żył do końca swoich dni “na pełnej petardzie”.

Joanna Podsadecka – dziennikarka, redaktorka i pisarka. Autorka książek „Gen ryzyka w sobie miał…” (o Jerzym Turowiczu) i „Krąg Turowicza. Tygodnik, czasy, ludzie: 1945-99” (wspólnie z Witoldem Beresiem i Krzysztofem Burnetko). W 2016 r. opublikowała wywiad z ks. Janem Kaczkowskim „Dasz radę. Ostatnia rozmowa”, a w 2017 r. książkę o ks. Janie Kaczkowskim „Sztuka czułości” oraz wywiad z Markiem Kamińskim „Idź własną drogą”. Redaktorka książki ks. Jana Kaczkowskiego „Grunt pod nogami” (2016). Ostatnio ukazała się jej druga rozmowa z Markiem Kamińskim – „Bądź zmianą”.

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI do odbioru w Kujawskim Centrum Kultury przy ul. Kilińskiego 16.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów! 

Informacja prasowa
Piotr Turowski

Opiekun Instytutu Prymasa Józefa Glempa

Instytut Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu.