Wydarzenie przyciągnęło tłumy zainteresowanych miłośników sztuki. Fot. Damian Rybak.

XIX Mogileńskie Spotkania Plastyczne zainaugurowała 15 października w Magazynie Zbożowym GS wystawa główna, w której swoje prace wystawiło 152 artystów. W dolnej części budynku odbyły się również dwie wystawy indywidualne: Bartosza Muszyńskiego z Poznania i Macieja Jelińskiego z Szubina, wernisaż umilał koncert jazzowy zespołu “Dixie Team”.

Otwarciu wystaw towarzyszył deszczowy początek, gdyż do godziny 18:00 wszyscy miłośnicy sztuki oczekiwali na zewnątrz. Również powitania i przemówienia: burmistrza Mogilna – Leszka Duszyńskiego, dyrektora MDK – Jana Szymańskiego i kuratora wystawy – Witolda Pochylskiego; odbyły się przed wejściem do Magazynu. Później uczestnicy wydarzania rozkoszowali się sztuką plastyczną w przeróżnej formie przedstawionej przez artystów a także muzyką lekko wpadającą do ucha i idealnie pasującą do tego spotkania. Dla wszystkich była przygotowana kawa, herbata, napoje, słodkości, pod namiotem można było skosztować wielu grillowych potraw oraz pyszną zupę gulaszową.

Tegoroczne hasło spotkań z lokalną sztuką to “Powrót do miejsca”. XIX Mogileńskie Spotkania Plastyczne potrwają do 31 października. Wystawę główną można oglądać codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00. Szczegółowy harmonogram na kolejne dni, lista uczestników i inne informacje znajdują się TUTAJ.

Damian Rybak

Fotogaleria z wystawy główniej XIX Mogileńskich Spotkań Plastycznych:

Czytaj także: XIX MOGILEŃSKIE SPOTKANIA PLASTYCZNE (15 – 31 października 2021 r.).