Kolejne, ostatnie X spotkanie online – Reza Aslan “Bóg. Ludzka historia religii”.

Instytut Prymasa Józefa Glempa zaprasza na spotkanie wokół książki  “Bóg. Ludzka historia religii” – Reza Aslan, wydanej przez Wydawnictwo ZNAK. Dyskutować będą: ks. prof. Dariusz Oko, o. Paweł Gużyński OP . Prowadzenie: red. Marek Zając14 grudnia 2021 r., godz. 20:00. Jest to dziesiąte i ostatnie spotkanie z cyklu WIARA. ROZUM. KSIĄŻKA.
Transmisja na kanale Instytutu Prymasa Józefa Glempa w serwisie internetowym Youtube.
Strona internetowa Instytutu: https://instytutprymasa.pl/ Wydarzeniehttps://fb.me/e/2WzF4SWSH

O KSIĄŻCE z opisu Wydawcy:

W Bogu od zawsze szukamy tego, czego nam brakuje: miłości, sprawiedliwości i pocieszenia. Ale przypisujemy Mu także to, czego sami nie potrafimy kontrolować: gniew, chciwość i zazdrość. Stworzyliśmy Boga na nasze podobieństwo i dlatego ta sama religia stanowi dla jednych ludzi źródło pokoju, a dla innych wezwanie do stosowania przemocy.
BÓG JEST NASZĄ IDEĄ I OD NAS ZALEŻY, CZY OKAŻE SIĘ DOBRA.
Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, skąd wzięły się religie i do czego ludzie wykorzystują Boga.

O UCZESTNIKACH:

Ks. prof. DARIUSZ OKO – ksiądz katolicki, teolog, filozof, doktor habilitowany nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie i publicysta. Autor m. in. Łaska i wolność. Łaska w Biblii, nauczaniu Kościoła i teologii współczesnej, W poszukiwaniu pewności. Próba transcendentalnego ugruntowania metafizyki w filozofiach Emericha Coretha i Bernarda Lonergana.

o. PAWEŁ GUŻYŃSKI OP – dominikanin, rekolekcjonista, od lutego 2020 r. Magister Studentów i Mistrz Nowicjatu niderlandzkich kleryków-dominikanów. Pochodzi z Torunia. Z wykształcenia technik budowy dróg i mostów. W młodości przez 12 lat grał w piłkę nożną w klubie Elana Toruń. Był duszpasterzem akademickim w Poznaniu i Rzeszowie oraz przeorem klasztoru dominikanów w Łodzi (2012-2015).

red. MAREK ZAJĄC – moderator spotkań cyklu WIARA.ROZUM.KSIĄŻKA, dziennikarz i publicysta, pracował w Telewizji Polskiej i „Tygodniku Powszechnym”, współprowadził m.in. program TVP 1 „Między ziemią a niebem”. Związany z Telewizją POLSAT. Od roku 2006 jest sekretarzem Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, obecnie także przewodniczącym Rady Fundacji Auschwitz Birkenau. Laureat Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat medialny: miesięcznik “WIĘŹ”.

Zapraszamy w imieniu organizatorów do oglądania X ostatniego odcinka.

Informacja prasowa
Piotr Turowski

Opiekun Instytutu Prymasa Józefa Glempa

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w cyklu spotkań “Wiara. Rozum. Książka”.

Czytaj także: Kujawski Kardynał. Instytut Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu.

Czytaj także: Spotkanie IX, Paweł Lisicki “Kto fałszuje Jezusa?”.

Instytut Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu.