Źródło – Tomasz Kramer.

Parafia pw. Świętej Trójcy w Strzelnie zaprasza na Koncert organowy w wykonaniu Tomasza Kramera, który odbędzie się w niedzielę 11 grudnia 2022 r. o godz. 18:45 (po Mszy św. wieczornej) w Bazylice św. Trójcy i NMP.

Tomasz Kramer – urodzony w 1998 roku w Poznaniu. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 6 lat ucząc się gry na fortepianie. Ukończył najpierw szkołę muzyczną I stopnia w klasie perkusji i fortepianu, następnie II stopnia w klasie organów mgr Roberta Hauptmanja. W bieżącym roku ukończył studia magisterskie na Poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Elżbiety Karolak i dr Agnieszki Tarnawskiej.
Brał udział w licznych kursach interpretacji i improwizacji, prowadzonych przez m. in. Wolfganga Seifena, Martina Schmedinga, Nikolaia Geršaka, Jana Vladimira Michalko, Sylvaina Pluyaut i Karola Mossakowskiego. Koncertował na licznych festiwalach w kraju, m. in. w Żywcu, Cieszynie, Obornikach, Poznaniu, Gnieźnie, Sulechowie; jak i za granicą – w Złoczowie (Ukraina). W roku 2020 roku przywrócił do życia, po 40 latach niefunkcjonowania, historyczne organy Friedricha Ladegasta w kościele św. Jakuba w poznańskiej Głuszynie. Zapoczątkował tam inicjatywę koncertów połączonych ze zbiórką finansów na remont generalny instrumentu. Do jego prywatnych zainteresowań muzycznych należą również kompozycja i muzyka chóralna.

Program koncertu w Strzelnie:

  • Johann Sebastian Bach – Preludium G-dur BWV 541;
  • Sigfrid Karg-Elert – Aus meines Herzens Gründe op. 65/2;
  • S. Karg-Elert – Es ist Heil uns kommen her op. 65/4;
  • ks. Józef Surzyński – Preludium ,,Zdrowaś bądź Marya”;
  • ks. J. Surzyński – Preludium ,,Głos wdzięczny z nieba wychodzi”;
  • Pietro Yon – Suita Adwentowa (Preludium: Rorate cœli – Introit: Veni Emmanuel – Offertorium: Veni Domine – Communio: Ave Maria – Finał-Toccata: Creator alme siderum).

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów do uczestnictwa w koncercie.

Informacja Prasowa.