Dom Kultury w Strzelnie, Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie.

Już niebawem, bo 8 grudnia 2023 rozpoczniemy IV Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy w Strzelnie. Nie wiemy jak Wy, ale my nie możemy się już doczekać. Co prawda zostało nam jeszcze wiele do zrobienia, aczkolwiek już powoli da się poczuć tą świąteczną atmosferę. W związku z powyższym, tradycyjnie już informujemy jakież to atrakcje będą na Was czekać przez całe trzy dni jarmarku!

W piątek wystawcy będą dla Was dostępni już w piątek od godziny 15:00. Będziecie mogli rozkoszować się pysznymi smakołykami, dobrym grzanym winem czy też pięknym rękodziełem. O tej samej godzinie rozpoczniemy występy artystyczne na naszej scenie. Jako pierwsi zaprezentują się uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelnie. Bezpośrednio po nich, o godzinie 15:30, wystąpią uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Markowicach. O 16:00 natomiast pokaz swych zdolności dadzą uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie. O 16:30 wystąpi druga ze strzeleńskich szkół – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. A. A. Michelsona w Strzelnie. Następnie, o 17:00, odbędzie się uroczyste rozświetlenie choinki na Rynku oraz oficjalne rozpoczęcie jarmarku przez burmistrza Strzelna Dariusza Chudzińskiego. Całość będzie urozmaicona poprzez występy artystyczne strzeleńsko-wilczyńskiej grupy chorągwiarskiej oraz Gwardii Gryfa – wrocławskiej grupy specjalizującej się w sztuce Sbandieratori. O godzinie 18:00 na naszym Rynku rozbrzmią młodociani artyści z zaprzyjaźnionego Muzo Studio. Ostatnią grupą, która zaprezentuje się tego dnia na jarmarku będzie Kapela Góralska z Kościeliska. Całość potrwa do godziny 21:00.

W sobotę będziemy na Wasz czekać już od godziny 10:00. Rozpoczniemy świąteczną grą terenową „Gwiazdkowa Niespodzianka”, która odbywać się będzie na ulicach naszego miasta. Wciąż mamy kilka wolnych miejsc, dlatego zachęcamy do zapisów u Pani Barbary Narbut – tel. 601 405 446. Od godziny 11:30 czas spędzony na strzeleńskim Rynku umilać będą młodzi artyści i artystki działający przy Domu Kultury w Strzelnie. Następnie o 12:30 czeka na nas atrakcja skierowana do troszeczkę młodszych uczestników. Na naszej scenie pojawi się Grupa T z teatrzykiem pt. „Legenda o Katarzynce”. O 13:00 wystąpi Łukasz Sochowski wraz z zespołem.  Na godzinę 14:00 przewidujemy ponowny występ Grupy T, tym razem z teatrzykiem pt. „Czy Święty Mikołaj istnieje?”. Jeśli do tego momentu przejmowaliście się warunkami pogodowymi – teraz nastąpi przełom, gdyż już teraz możemy zapewnić, że atmosfera na strzeleńskim rynku przywiedzie nam wspomnienia z ubiegłorocznego fireshow! O 14:45 zaprezentują się lokalne dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne, prowadzone przez jedyną i niepowtarzalną Emilię Świeciak-Wiśniewską! Gdy już wszyscy delikatnie ochłoniemy, o 15:10 odbędzie się Amazing Bubble Show, czyli atrakcja, która urozmaica nasz jarmark każdego roku! O godzinie 15:40 na scenie pojawi się Jagoda Kujawa, kolejna młoda i utalentowana artystka, która zaprezentuje swoje umiejętności gry na skrzypcach. Godzina 16:15 przyniesie nam kolejne wspaniałe występy – tym razem wystąpią pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu! To wszystko to jednak preludium do wydarzenia, na które wielu z Was czeka – Świątecznej Prywatki z Waszym Radiem FM, którą rozpoczniemy o godzinie 17:00. Zaprezentują się wówczas takie zespoły jak Piękni i Młodzi Dawid NarożnyArek Kopaczewski, czy też Mirage & Yoko. Impreza prowadzona będzie przez niezastąpionego Dariusza Piekarskiego! Całość będzie trwała aż do godziny 21:00.

Ostatni dzień jarmarku, czyli niedziela rozpocznie się Świąteczną Senioradą! Kojące piosenki świąteczne w wykonaniu okolicznych zespołów towarzyszyć nam będą już od godziny 10:00. Zaprezentują się wówczas takie zespoły jak Kujawianki i Strzelnianki ze StrzelnaZłoty Wiek z JanikowaKalina z ChabskaRetro z Barcina, oraz Powidzanie z Powidza. W międzyczasie wyruszy także Mikołajkowy Rajd Rowerowy PTTK Strzelno. Całość będzie trwała aż do godziny 13:00. Wówczas na naszej scenie wystąpi zwyciężczyni programu The Voice Senior – Barbara Parzęczewska! Bezpośrednio po koncercie Pani Barbary, o godzinie 14:30, będziemy mieli możliwość wysłuchać koncertu pop operowego w wykonaniu Izabeli Metler! Nasz jarmark zakończymy o godzinie 16:00.

To jednak nie koniec atrakcji, zwłaszcza tych dla najmłodszych! Przez wszystkie dni jarmarku, na naszym Rynku obecny będzie specjalny gość – Święty Mikołaj, który z pewnością będzie miał wiele prezentów dla dzieci oraz świąteczna kolejka i karuzela. W sobotę Miejskiej Bibliotece Publicznej natomiast odbywać się będą świąteczne warsztaty, również skierowane do młodszych odbiorców. Zgłoszenia do udziału w warsztatach odbywać się będą podczas trwania imprezy w siedzibie Biblioteki.

W tym roku macie również możliwość zdobycia unikatowej pamiątki z naszego jarmarku – zaprzyjaźniona firma W3M z Mogilna realizuje na zamówienie jarmarkowe kubki w dwóch różnych wzorach – link do zamawiania kubków znajdziecie tutaj: https://tiny.pl/c2r2d

Jeśli chcecie być na bieżąco, zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/7VA8P5jFo – dodajemy tam wiele ciekawych informacji, zarówno o naszych wystawcach jak i artystach, którzy wystąpią.

Koordynatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Jarosław Gębala.

Organizatorzy: Gmina Strzelno, Dom Kultury w Strzelnie, Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie, Zakład Aktywności w Przyjezierzu.

Sponsorzy strategiczni: Hagric Woźniecki, Kierowanie i Nadzór nad Realizacją Obiektów Budowlanych Kinga Kasztarynda-Gacek.

Sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Strzelnie, El-Rom Adam Śmigielski, Samfred Michał Fredyk, Czobot Construction Projects, Sanplast S. A., Klima Strzelno, PPHU Bartosz Pawliński, Sklep Metalowy Strzelno, Bre-Instal, PHU Michał Wolski OliDekor, JW Group, AMT A. Tarnas, Fatpol Tools, Stark Bus, Pro-Nad Jarosław Góralczyk, Wood Glass Team, W3M.pl, Pizzeria Wenezia, ZGKiM w Kleczewie, Zdrowe Drzewo Wesołowscy, Wymiarowe – meble dopasowane do Ciebie, Usługi remontowo-budowlane Piotr Dziekański, Inter-Trak, Oerlemans Foods, Łakoma Łyżka, P.U.H. Jargum Jarosław Piasecki, Czyste Powietrze, Nadleśnictwo Miradz, Burmistrz oraz Radni Rady Miejskiej w Strzelnie, Usługi remontowo-budowlane Rajmund Jabłoński, Focusdruk, Zakład usługowo-budowlany El-Bar, POLBUD Polak, Magic Garden.

Partnerzy: PTTK im. Antoniego Słowińskiego w Strzelnie, Parafia Św. Trójcy w Strzelnie, Enea Operator, Enea Oświetlenie, OSP Strzelno, Senior+ Strzelno, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Strzelnie, Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Gorąco zapraszamy w imieniu organizatorów, będzie rodzinnie, świątecznie i magicznie!

Informacja prasowa

Dom Kultury w Strzelnie

Dom Kultury w Strzelnie, Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie.
Dom Kultury w Strzelnie, Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie.
Dom Kultury w Strzelnie, Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie.
Dom Kultury w Strzelnie, Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie.

Czytaj również – IV Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy w Strzelnie ‘2023: