Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie oraz Dom Kultury w Strzelnie zapraszają do udziału w Międzygminnym Konkursie Plastycznym! Konkurs „(…) ja, żołnierz, poeta, czasu kurz…” odbędzie się pod hasłem „Krzysztof Kamil Baczyński, Literacki Patron Roku 2021 z okazji 100. rocznicy urodzin”. Artysta uznawany jest za jednego z najznamienitszych przedstawicieli „pokolenia Kolumbów”, czyli pisarzy polskich, dla których okres wchodzenia w dorosłość przypadł na okres II Wojny Światowej. Słowami, które są w tytule konkursu, poeta sam siebie określił w wierszu pt. „Rodzicom”.

Konkurs plastyczny adresujemy do uczniów szkół podstawowych z klas IV – VIII oraz wychowanków placówek kulturalno-oświatowych.

Wykorzystując format konkursu chcemy Was zainteresować, drodzy uczniowie, twórczością Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który żył i tworzył w czasie wojny oraz okupacji. Poszukamy mostu łączącego czasy jego twórczości ze współczesnością. Zależy nam, aby z Waszą pomocą uczcić setną rocznicę urodzin tego jakże wybitnego poety!

Waszym zadaniem jest przygotowanie pracy plastycznej na podstawie wybranego wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, przy wykorzystaniu dowolnej techniki. Wytypowaliśmy dwa wiersze do wyboru: „Wolność” oraz „Pieśń o szczęściu”. Jeśli jesteście zainteresowani, to więcej informacji znajdziecie w zamieszczonym regulaminie! Zachęcamy do udziału!

Termin zgłoszeń upływa 5 listopada 2021 roku. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 10 listopada.

Rywalizacja konkursowa wpisuje się w obchody Roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i jest objęta honorowym patronatem Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Elżbiety Piniewskiej, Wicestarosty Mogileńskiego – Mariana Mikołajczaka oraz Burmistrza Strzelna – Dariusza Chudzińskiego.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu można znaleźć na www.dkstrzelno.pl/baczynski

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie w imieniu organizatorów.

Informacja prasowa

Dom Kultury w Strzelnie

Plakat, Dom Kultury w Strzelnie.