Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią, Inowrocław powraca z kampanią „Zaplanuj sobie Inowrocław”, w której promuje bogaty kalendarz inowrocławskich imprez. W tegorocznym planie znalazły się imprezy o charakterze ogólnopolskim oraz te, które cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz turystów.

–  Już dzisiaj turyści mogą wpisać w swój kalendarz, imprezy, w których chcą uczestniczyć w Inowrocławiu. Także w tym roku, podczas wydarzeń nie zabraknie spotkań, koncertów z udziałem osób znanych z ekranów telewizyjnych, znakomitych muzyków i ciekawych postaci związanych z literaturą. Miłośnicy sportu także nie będą narzekali na nudę. Jesteśmy jednak zobowiązani do reagowania na wprowadzane obostrzenia w związku pandemią, ale wierzę, że koronawirus nie pokrzyżuje nam znacząco planów – informuje prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

W Inowrocławiu odbędą się imprezy, które na stałe wpisały się w kalendarz: Art Ino Festiwal, Solankowy Koszmar, Piastowski Festiwal Biegowy, Zakątek Świętego Mikołaja. Imprezy o zasięgu krajowym: Arlekinada, Ogólnopolski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych, Ino-Rock Festival, Zlot Motocyklowy „Na Soli”, Zlot Fiata 126p i Klasyków czy Mistrzostwa Polski Strongman, z pewnością przyciągną do Inowrocławia miłośników rozrywki i sportu.

Zaproponowane w ubiegłych latach imprezy cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego znalazły się one także w tegorocznym kalendarzu, np. Święto Królowej Jadwigi, Inowrocławskie Lato Muzyczne, czy INO CLASSIC FESTIWAL. Nie zabraknie także nowości. W okresie wielkanocnym Miasto zaplanowało „Zagrodę Zajączka”. Podczas wydarzenia w centrum pojawią się świąteczne ozdoby, karuzela, barwne postaci.

Dni Inowrocławia odbędą się, i w tym roku, pod szyldem INO POP FESTIWAL. To kultura pod wieloma postaciami: wystawy, spotkania autorskie, koncerty, zawody sportowe.

– To tylko część z planowanych w Inowrocławiu działań kulturalnych i sportowych. W ciągu roku pojawiają się kolejne pomysły, które realizujemy na bieżąco. Liczne wydarzenia organizują także stowarzyszenia i fundacje, m.in. przy wsparciu Miasta. Pomimo pandemii, mamy nadzieję, że uda się zrealizować zaplanowane koncerty czy festyny – mówi Adriana Szymanowska, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia. – Zapraszamy do odwiedzenia uzdrowiskowego, ale także rozrywkowego Inowrocławia! – dodaje.

Planowane terminy wydarzeń mogą ulec zmianie, w związku z trwającą pandemią. Aktualne informacje oraz pozostałe imprezy publikowane będą stronie internetowej www.inowroclaw.pl oraz na stronach organizatorów.

Informacja prasowa

Adriana Szymanowska
Naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej
Urząd Miasta Inowrocławia

www.inowroclaw.pl