Dom Kultury w Strzelnie.

Świąteczna atmosfera, wspólne śpiewanie kolęd, występy artystyczne, koncerty, spektakle, piękne ozdoby i ciepła rodzinna atmosfera – widzimy to już oczyma wyobraźni! Wszystko to będziecie mogli znaleźć na naszym Wielkim Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbędzie się w pierwszy weekend grudnia, tj. 02.12-04.12 🙂

Z racji tego, że wielkimi krokami zbliżamy się do dnia imprezy, podzielimy się z Wami szczegółami naszej imprezy!

Przez cały czas trwania Jarmarku będziecie mieli możliwość skorzystania z bogatej oferty naszych wystawców. Skosztujecie u nas wielu pysznych potraw i przysmaków, nabędziecie piękne rękodzieła, znajdziecie prezenty dla najbliższych, a pełnoletni uczestnicy imprezy będą mieli okazję skosztować pysznych grzanych win 🙂

Pierwszego dnia imprezy, w piątekrozpoczniemy o godzinie 13:00. Na dobry początek wystąpią dla nasz uczniowie z lokalnych szkół: uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Markowicach o godzinie 13:30, uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Strzelnie o godzinie 14:00, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie o godzinie 14:30. Następnie, kolejno o godzinie 15:00 i 15:30, zaprezentują się podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelnie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzelnie. O godzinie 16:30 będziemy mieli możliwość obejrzeć Paradę Świąteczną w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”. Po paradzie, o godzinie 17:00, odbędzie się uroczysta iluminacja choinki. O godzinie 18:00 nadejdzie czas na gwiazdę tego wieczoru – koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Góralskiego „ZOSPA” z Podhala 🙂

O godzinie 19:00 zakończymy pierwszy dzień naszego Jarmarku. Jeśli nie będziecie mogli być wówczas z nami – pamiętajcie, że nasza impreza trwa cały weekend i z pewnością będziecie mieli jeszcze wiele okazji aby poczuć tą ciepłą, rodzinną atmosferę! 🙂

Drugiego dnia Jarmarku, w sobotę, będziecie mogli korzystać z bogatej i ciekawej oferty naszych wystawców już od godziny 10:00. Część artystyczną natomiast rozpoczniemy o godzinie12:00 – wówczas to Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop” wystąpi dla was ze specjalnie przygotowanymi na tę okazję animacjami! 😀 Później, o godzinie 13:30, atmosferę imprezy rozgrzeją podopieczni Domu Kultury w Strzelnie! Czeka nas około godziny występów, gdzie będziecie mogli usłyszeć nasze lokalne talenty 🙂 O godzinie 14:30, z solidnym występem, zaprezentuje się Orkiestra Dęta ze Strzelna. Bezpośrednio po Orkiestrze, o 15:00, ponownie będziecie mogli uświadczyć występu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”, którzy tym razem zaprezentują wam cudowny spektakl Elf Ord – Wyższa Szkoła Elfów 😀 Z pewnością trafią do serc publiczności – zarówno tych młodszych jak i starszych! Następnie, o godzinie 16:00, pokaz swoich umiejętności zaprezentują pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu!

Po króciutkiej przerwie, o 17:00, zaprezentują się młodociani adepci sztuki teatralnej z naszego miasta – Teatr Strzelno! 🙂 Przygotowali oni dwa spektakle – Kolędowa Jasełka gdzie wystąpi lokalna młodzież oraz interpretacja „Opowieści Wigilijnej” w wykonaniu młodszych dzieci 🙂

O 19:00 wystąpią dla was gwiazdy wieczoru, wirtuozi muzyki cygańskiej – Karol i Roma! Ich koncert z pewnością odpędzi wszelakie grudniowe mrozy i rozgrzeją atmosferę na naszym Rynku 🙂

Tym akcentem zakończymy drugi dzień naszego Jarmarku! Ale spokojnie, został jeszcze jeden dzień pełen atrakcji! 🙂

Ostatni dzień imprezy rozpoczniemy o godzinie 10:00. Nie osiadamy jednak na laurach, nadchodzące godziny będą bardzo intensywne!

O godzinie 10:30 rozpoczniemy grę terenową „Puzzle Św. Mikołaja”. Będą mogli w niej wziąć udział zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy imprezy, dlatego zachęcamy Was do wspólnej, rodzinnej zabawy! 😀 O godzinie 11:00 wystąpią dla nas nasi niezawodni seniorzy z muzycznym programem świątecznym. Mowa o nikim innym jak o Zespole Śpiewaczy Kujawianki i Strzelnianki! 🙂 Gdy na zegarkach wybije godzina 11:30, nasz partner w realizacji Jarmarku, PTTK Strzelno zorganizuje Mikołajkowy Rajd Rowerowy. O godzinie 12:00 natomiast odbędzie się finał gry terenowej „Puzzle Św. Mikołaja” 🙂 Musicie koniecznie tam być, gdyż na zwycięzców czekają nagrody! Następnie, o godzinie 12:30, wystąpi dla was Duet Wokalny „Christmas Time”. Nazwa ich duetu mówi sama za siebie – szykujcie się na wspólne śpiewanie świątecznych utworów! 😀 Później przygotowaliśmy coś, co powinno zainteresować głównie młodszych odbiorców naszego Jarmarku – o godzinie 13:30 wystąpi grupa Akcja Animacja ze swoim „Amazing Bubble Show”, czyli pokazem baniek 🙂

Gwiazdami niedzieli naszego Jarmarku, będą artyści, którzy wystąpią o godzinie 14:00 w ramach Pałuckiej Biesiady z Waszym Radiem FM, czyli Mariusz Kalaga, Arek Kopaczewski, Paweł Siluk Steiner oraz Krzysztof Koniarek! Biesiadę poprowadzi Darek Piekarski 🙂 Szykujcie się na wesołe rytmy, które z pewnością was rozgrzeją! 🙂

Nie zapomnieliśmy o najmłodszych uczestnikach naszego Jarmarku! Oni także spędzą ten magiczny czas w sympatycznej atmosferze. A to wszystko za sprawą warsztatów, które odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strzelnie 🙂 Przez dwa pierwsze dni Jarmarku, odbędą się następujące warsztaty:

  • Piątek – warsztaty „Wesoła Choinka” w godzinach 14:00-15:00, warsztaty „Świąteczne zwierzaki” w godzinach 15:30-16:30,
  • Sobota – warsztaty „Wesoła Choinka” w godzinach 11:00-12:00, warsztaty „Świąteczne zwierzaki” w godzinach 13:00-14:00, warsztaty „Wesoła Choinka” w godzinach 15:00-16:00.

Liczba uczestników warsztatów jest ograniczona! Aby uniknąć zbędnych nieporozumień, wcześniejsze zapisy na warsztaty odbywać się będą w Miejskiej Bibliotece Publicznej 🙂

Dodatkową i bardzo sympatyczną atrakcją dla naszych najmłodszych będzie możliwość poznania najprawdziwszego Świętego Mikołaja! Zdecydował on, że odwiedzi nasz Jarmark i będzie do waszej dyspozycji przez cały Jarmark! 🙂

Będziecie mogli go spotkać w jego domku w następujących godzinach:

  • Piątek – 14:00-15:30, 16:30-17:30, 18:00-19:00,
  • Sobota – 10:30-11:30, 12:30-14:00, 15:00-16:30, 17:30-19:00,
  • Niedziela – 10:30-12:30, 14:00-15:30, 16:00-17:00.

Pragniemy również poinformować, że na czas trwania przygotowań do Jarmarku oraz samej imprezy, na naszym Rynku Miejskim zmieni się organizacja ruchu! Z wyłączonymi drogami będziemy mieli do czynienia od czwartku 01.12.2022 od godziny 6:00 aż do niedzieli 04.12 do godziny 24:00. Z ruchu wyłączone zostaną północna oraz wschodnia ulica naszego Rynku oraz wewnętrzna część parkingu przy drodze krajowej 25. Ale możecie być spokojni, nie zostawimy Was (i Waszych samochodów) na lodzie! 😀 Zrobimy co w naszej mocy abyście mogli zostawić bezpiecznie samochód i jak najszybciej dołączyć do nas na płycie Rynku 😊

I tym oto sposobem przebiegną nam 3 dni przepełnione występami, kolędami oraz świąteczną atmosferą. Mamy nadzieję, że trafimy w Wasze gusta! Nie możemy się już doczekać, bądźcie z nami 😊

Organizatorzy główni: Dom Kultury w Strzelnie, Gmina Strzelno, Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie, Zakład Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu.

Partnerzy: Województwo Kujawsko-Pomorskie, PTTK Strzelno, Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzelnie, Ochotnicza Straż Pożarna w Strzelnie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzelnie.

Sponsorzy i darczyńcy: Sanplast SA, Wood Glass Team, Nadleśnictwo Miradz, Inter-Trak, Czobot S.C., Fatpol Tools, BRE-INSTAL, Bank Spółdzielczy w Strzelnie, P.U.H. „Jargum” Jarosław Piasecki, EL-ROM Adam Śmigielski, HAGRIC Woźniecki, ZPUH Despol.

Link do wydarzenia na Facebooku – https://www.facebook.com/events/3252304148365635 FACEBOOK Domu Kultury w Strzelnie 😉

Gorąco zapraszamy w imieniu organizatorów, poczuj w romańskim Strzelnie atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, bo u nas naprawdę będzie magicznie i świątecznie!

Informacja prasowa

Dom Kultury w Strzelnie

Dom Kultury w Strzelnie.
Dom Kultury w Strzelnie.
Dom Kultury w Strzelnie.
Dom Kultury, PTTK i Parafia w Strzelnie.