W tym religijnym dramacie uczestniczyło wielu mieszkańców Strzelna. Fot. Damian Rybak.

Już ponad dwudziesty raz w Strzelnie odbyło się Misterium Męki Pańskiej w połączeniu z Drogą Krzyżową ulicami miasta. Pierwszy raz Misterium rozpoczęło się na scenie widowiskowej strzeleńskiego Domu Kultury (wcześniej odbywało się w Ogrodach Norbertańskich). Podczas tego religijnego dramatu przypomniano przybyłym parafianom i gościom ostatnie godziny ziemskiego życia Jezusa, poczynając od Ostatniej Wieczerzy, Modlitwy w Ogrójcu, Zdrady Judasza, Pojmania Jezusa, sądu Piłata, Biczowania…

Następnie ulicami miasta (Gimnazjalna, Kościelna, Pl. Św. Wojciecha) przeszła Droga Krzyżowa, której uczestnicy, po dotarciu na Wzgórze św. Wojciecha, byli świadkami Ukrzyżowania, na dziedzińcu pod Rotundą św. Prokopa. Misterium pod kierunkiem ks. wikariusza Daniela Leszczyńskiego i dyr. Domu Kultury – Pawła Gębali, przygotowało 60 młodych ludzi, tegorocznych kandydatów do bierzmowania, którzy w ten sposób postanowili włączyć się w dzieło ewangelizacyjne. Młodzież 8 klas już w najbliższy czwartek otrzyma Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Prymasa Abp. Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego.

Oprócz młodzieży w Misterium Męki Pańskiej wystąpił Jakub Zybała, który kolejny raz wcielił się w główną rolę – Jezusa Chrystusa. Podziękowania należą się również: Karolowi Rakoniewskiemu, Anecie Skoniecznej i pracownikom Domu Kultury, którzy zaangażowali się w szeroko rozumianą pomoc techniczną.

Damian Rybak

Fotogaleria – Misterium i Droga Krzyżowa:

Krótki film, ze sceną Ukrzyżowania znajdziesz na fanpage parafii na Facebooku.