Plakat: Dom Kultury w Strzelnie, Agencja WeForm.

Już za niecały miesiąc, na strzeleńskim Rynku Miejskim, po raz trzeci odbędzie się Festiwal Czekolady i Słodyczy! W tym roku, w ramach zakończenia wakacji, zapraszamy Was na imprezę, która odbędzie się w dniach 01.09-03.09. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że zdecydowana większość jest dobrze zaznajomiona z Festiwalem, jednakże cóż nam szkodzi przypomnieć?

Przed nami 3 dni przepełnione muzyką, występami artystycznymi oraz przede wszystkim czekoladą! Ponownie zaprosimy czekoladników z całej Polski, których oferta z pewnością trafi w Wasze gusta. Odwiedzi nas również mnóstwo lokalnych wystawców, którzy z pewnością uraczą Was wieloma pysznościami oraz rękodziełem! Będziecie mieli także niewątpliwą przyjemność podziwiać artystów, prezentujących wiele dziedzin sztuki – od teatru, poprzez śpiew na występach performerskich kończąc!

Ostatniego dnia Festiwalu Czekolady odbędą się Dożynki Gminno-Parafialne. Ten dzień upłynie nam w spokojniejszej atmosferze, gdzie wspólnie będziemy mieli możliwość celebrować zakończenie okresu żniw wraz z lokalnymi rolnikami.

Przez cały czas trwania wydarzenia będą trwały warsztaty czekoladowe, gdzie najmłodsi będą mogli dać upust swojej kreatywności oraz łakomstwu. Tworzenie własnych czekoladek, malowanie słodkiego muralu – opcji jest wiele, z pewnością znajdziecie coś dla siebie!

Już niebawem szczegółowy program wydarzenia, aczkolwiek wydaje nam się, że nic złego się nie stanie gdy uchylimy wam rąbka tajemnicy 🙂

Pierwszego dnia imprezy będziecie mogli uświadczyć niebywałych talentów tanecznych zespołu Revolta oraz zespołów tanecznych funkcjonujących pod ich opieką – Iskierki oraz Glow. Odbędzie się także pokaż laserowy w wykonaniu DJ Salis’a!

W sobotę natomiast odbędą się występy artystów działających przy naszym Domu Kultury oraz koncert operetkowy w wykonaniu Artes Ensemble. Na zakończenie dnia odbędzie się zabawa taneczna z zespołem Muzyczny Bukiet.

Niedziela będzie dożynkowa! Po Mszy Św. w Kościele Św. Trójcy w Strzelnie, nasz Rynek rozpali się muzyką folklorystyczną, ludową oraz narodową. Tego dnia odbędzie się również Niedzielna Pałucka Biesiada z Waszym Radiem FM, w ramach której zaprezentują się tacy artyści jak Grupa AM, Justyna & Kris oraz Jesika!

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/K41PXTT4

Organizatorzy: Dom Kultury w Strzelnie, Urząd Miejski w Strzelnie, Agencja WeForm,

Partnerzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie, Zakład Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu, Nadleśnictwo Miradz,

Sponsor strategiczny: Bank Spółdzielczy w Strzelnie,

Sponsorzy: Oerlemans Foods Polska Sp. z o. o., Wood Glass Team, FATPOL TOOLS Sp. z o. o., AUTOMAX, P.U.H. Jargum, Firma Czobot, EL-ROM Adam Śmigielski,

Darczyńca: Sanplast SA,

Patroni medialni: InfoMogilno24, MojaKruszwica, Tygodnik Lokalny Pałuki, Nasze Miasto Inowrocław, Gazeta Pomorska, Dziedzictwo Regionu, Pojezierze24, Radio PiK, Radio Plus Gniezno, StrzelnoOnline, TerazStrzelno, Wasze Radio FM.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów! Wydarzenie ogólnodostępne dla każdego!

Informacja prasowa

Dom Kultury w Strzelnie

Wkrótce kolejne szczegółowe informacje oraz plakaty.

Tak było w zeszłym 2022 roku – Festiwal Czekolady w Strzelnie.

Zobacz FILM – SZLAK MOGILEŃSKI – FESTIWAL CZEKOLADY W STRZELNIE 2021 r. 

Zdjęcia – Krzysztof Walczak – Focusdruk Mogilno.