Odrestaurowane ruiny zamku w Szubinie. Fot. Natalia Jaroszewska – Urząd Miejski w Szubinie.

Zbliża się koniec prac budowlano – konserwatorskich przy szubińskich ruinach średniowiecznego zamku. Już 15 sierpnia br. o godz. 15:00 zapraszamy wszystkich do średniowiecznej wioski. W programie m.in.: pokazy walk rycerskich, strzelanie z łuków, średniowieczny strongman, warsztaty rzemiosł dawnych, stoiska w wyrobami.

Poznamy rys historyczny zamku, który przedstawi dr Kamila Czechowska. Będzie można spróbować pieczonego prosiaka, poskakać na dmuchanym zamku czy zjeść coś z grilla.  W namiocie Urzędu Miejskiego zapraszamy do robienia naszyjników oraz bransoletek z rzemyków. Odwiedzający stoisko Muzeum Ziemi Szubińskiej mogą kupić ciekawe upominki i gadżety.

Ponadto wykorzystując technologię wirtualnej rzeczywistości przeniesiemy się w czasie do XIV-wiecznego zamku. Wizualizacja została stworzona na podstawie makiety Adama Kralla znajdującej się w Muzeum Ziemi Szubińskiej. Technologia VR pozwoli wam na swobodne poruszanie się po zamku oraz jego okolicach. Wszystko dzięki zastosowaniu specjalnych gogli, które wyświetlają komputerowo wygenerowany obraz. Do dyspozycji będą 2 stanowiska VR wraz z kontrolerami i systemem śledzenia ruchu, dzięki czemu wrażenia będą jeszcze bardziej realne. Prezentacja jest skierowana do odbiorców w każdym wieku.

Na zakończenie odbędzie się przygotowany przez Szubiński Dom Kultury koncert z cyklu Letnie Brzmienie Zamku, o godz. 20:00 zagra „Pradella Quintet”. 

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

Informacja prasowa.

Fotogaleria – ruiny gotyckiego zamku w Szubinie przed renowacją.

Fotogaleria – średniowieczny zamek w Szubinie po pracach konserwatorsko-remontowych.