Kolejne, VI spotkanie online promujące czytelnictwo.

Instytut Prymasa Józefa Glempa zapraszana na VI spotkanie z cyklu WIARA. ROZUM. KSIĄŻKA, którego celem jest promocja czytelnictwa. Kontynuujemy nasz cykl dotyczący fundamentalnych spraw dla cywilizacji zachodniej, mianowicie relacji między wiarą i rozumem. W czasie godzinnej rozmowy online tym razem red. Marek ZAJĄC – moderator oraz eksperci o. Tomasz GRABOWSKI OP – prezes wydawnictwa “W drodze” oraz o. Łukasz POPKO OP – biblista, wykładowca Ecole Biblique et Archeologique w Jerozolimie; omawiać będą książkę List do Rzymian – Scott W Hahn, która stanowi kolejną część serii Katolickich komentarzy do Pisma Świętego.

Wydarzenie odbędzie się 18 października br. o godz. 20:00 na kanale Instytutu Prymasa Józefa Glempa w serwisie internetowym YouTube.

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCzg3Sd3RiN-e2yQeZvwXENA

Facebook: https://fb.me/e/2P9tWdG24

Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=HL_yCq5D9VQ

List do Rzymian charakteryzuje się niewyczerpaną głębią duchową i teologiczną. Jego struktura jest prosta i czytelna. Czytelnik znajdzie w nim objaśnienie wiary chrześcijańskiej i szereg zachęt dotyczących życia chrześcijańskiego. Wiara i życie, katecheza i sposób postępowania stanowią zatem dwie główne części Listu do Rzymian. W 6. tomie serii Katolickiego Komentarza do Pisma Świętego czytamy:

“Rzym był największym i najwspanialszym miastem świata znanego Pawłowi. Jako stolica cesarstwa nie miał sobie równych pod względem znaczenia politycznego. A ponieważ był równocześnie tętniącym życiem ośrodkiem kultury i handlu, z magnetyczną siłą przyciągał intelektualistów, kupców i wszystkich szukających szczęścia i perspektyw. (…) Zdobywając i umacniając tam wyznawców Chrystusa, mógł wykorzystać znaczenie miasta, by dotrzeć z orędziem chrześcijańskim do całego świata, którego było stolicą. (…) List do Rzymian to perła w koronie pism Pawła. To jedno z najbogatszych i najpełniejszych objaśnień Ewangelii, jakie kiedykolwiek przelano na papier”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat medialny: miesięcznik “WIĘŹ”.

Zapraszamy w imieniu organizatorów do oglądania VI odcinka.

Informacja prasowa
Piotr Turowski

Opiekun Instytutu Prymasa Józefa Glempa

Instytut Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu.

Czytaj także: Kujawski Kardynał. Instytut Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu.